Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/obuvia.cz/www/obuvia.cz/includes/menu.inc).

Jak se starat o kozačky

Máte-li kozačky, je vhodné se o ně starat, stejně jako o každou koženou botu. Především je nesušte přímo u tepelného zdroje. Kůže by mohla popraskat a boty se tak zničí.

Kozačky, stejně jako jiné kožené boty či výrobky z kůže, byste neměli vystavovat delšímu vlivu nepříznivému počasí, jako je déšť. Kozačkám obecně nesvědčí voda. Pokud je máte mokré, sušte je při pokojové teplotě. Nikdy je nedávejte přímo na tepelný zdroj, jako je například radiátor nebo otevřené ohniště. Kůže se zkroutí a kozačky tak nebude možné dále nosit. Létající jiskry navíc mohou kůži propálit anebo jinak znehodnotit.

Sušení kozaček

Pro sušení je vhodné použít trik zálesáků, kteří si do bot dávali noviny. Novinový či jiný savý papír dokáže z bot vysát vlhkost a současně nedopustí jejich případné pokroucení. Během sušení je vhodné papír několikrát vyměnit. Vždy poté, když do sebe nasaje vlhkost.

Leštění a krémování kozaček je základ

Základní péče o kozačky je jejich impregnace a pravidelné čištění spojené s leštěním. Nejdříve kozačky očistěte od nečistot vlhkým hadříkem. Nechte usušit a poté je přeleštěte příslušným přípravkem, jako jsou krémy na boty. Krém na boty si zakupte u vašeho prodejce kozaček. Jedině tak budete mít jistotu, že jste koupili správný krém.