Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/obuvia.cz/www/obuvia.cz/includes/menu.inc).

Dámské letní boty nejen na rok 2013

Při vyslovení fráze dámské letní boty patří nejčastěji lodičky, baleríny, sandály, ale také vycházková či společenská obuv. Dovolili jsme si malý výčet vyloženě letních bot, které budou v roce 2013 in, ale také v dalších letech (2014, 2015…).

Lodičky

Snad nejrozšířenější a nejznámější dámskou letní obuví jsou lodičky. Tyto „střevíčky“, jak je známe z pohádek, jsou elegantním doplňkem ženského outfitu. Avšak ani lodičky nejsou úplně bez komplikací. Zejména pro ty dámy, kterým dělá chůze na podpatcích potíže. Lodičky jsou vhodné do suchého a teplého počasí. Jakmile začne pršet, nejednu ženu či dívku v nich zebou nohy. A nosit do lodiček tlusté ponožky také není úplně terno. To je už lepší zvolit uzavřenou obuv jako jsou tenisky nebo mokasíny.

Balerínky a baleríny

Tato obuv, která připomíná baletní botičky, jsou vhodné pro každou ženu, která chce jednoduchou obuv, jenž se příjemně nosí a nazouvá. Využít lze celou řadu doplňků a variací, které i z těch obyčejných balerín může vykouzlit zajímavou obuv.

Sandály, žabky, pantofle

Nic nezkazíte ani sandály, žabkami nebo pantoflem. Tyto typy obuvi mají jednu nevýhodu, a to, že se příliš nehodí na formální společenské akce. Jsou spíše ideální nosit je doma, na chalupě nebo na pochůzky po městě. Vzít si je do práce nebo do školy je odvážné, především u žabek a pantoflí. Máte-li pochybnosti o tom, jestli se ta která obuv hodí pro určitou společenskou událost pomozte si malým trikem. Popřemýšlejte, jakou obuv měly ženy v minulosti na podobných akcích a na základě se

Letní boty na klínku

Stejně jako třeba kozačky na klínku, mohou být i letní boty na klínku, které mezi podpatkem a špičkou nemají volný prostor, ale vyplněný překlad. Někdy je podrážka vyšší, takže se dá hovořit o botách na platformě. Nejčastější materiály, které se u letních bot na klínku (nebo na platformě) používají je korek nebo podobný materiál.