Botasky Puma

Německá společnost Puma vyrábí pestrý sortiment vybavení pro sport a trávení volného času. Kromě botasek si můžete koupit i trička, mikiny nebo kalhoty s logem této firmy. Botasky Puma jsou zejména v německu synonymem pro sportovně-rekreační obuv.

Každý, kdo si mezi botasky Puma a botasky Adidas dává rovnítko, dělá dobře. Obě firmy mají společný základ, kterým byli bratři Dasslerovi, kteří se po druhé světové válce rozešli a každý založil vlastní firmu zabývající se výrobou bot.

Botasky PumaBotasky PumaBotasky Puma

Historie společnosti Puma

Logo německé společnosti Puma

Značku Puma založil v roce 1948 Rudolf Dassler. Jeho bratra Adolf Dassler stál za značkou bot Adidas. Firmu Adidas spolu bratři provozovali po necelá tři desetiletí, kdy se jejich cesty rozešli a každý se vydal svou cestou.

Kuriózní je zejména důvod jejich rozchodu jak po stránce osobní, tak i obchodní. Oba bratři byli za druhé světové války náruživými nacisty. Avšak Adolf nebyl natolik spjat s nacistickou ideologií a tak stačila jednoho dne nešťastně utroušená poznámka, která jeho bratra Rudolfa natolik rozohnila, že se s bratrem přestal stýkat. Již se spolu nikdy neudobřili a dokonce i jejich hroby, které jsou na stejném hřbitově jsou co nejdále od sebe.

Botasky PumaBotasky PumaBotasky Puma

Značka Puma a Adidas rozdělili město, ve kterém bratři Dasslerovi žili. Jedna polovina bank a obchodů obsluhovalo příznivce jedné značky, druhá polovina obyvatel a firem naopak podporovala druhou značku.

Zatímco firma Adidas zůstala v rodině zakladetele, Rudolfovi potomci prodali většinový podíl v roce 1989 švýcarské společnosti Cosa Liebermann SA. V dnešní době má Puma zhruba osm tisíc zaměstnanců a podporuje fotbalisty zvučných jmen (Pelé, Eusébio, Johan Cruijff, Enzo Francescoli, Diego Maradona, Lothar Matthäus, Kenny Dalglish a Didier Deschamps). V roce 2008 na olympijských hrách v Pekingu značku Puma zviditelnil Usian Bolt, který za sebou překonal 4 světové rekordy.