Botasky Adidas

Adidas botasky je tradiční výrobce botasek v Německu. Firma Adidas vznikla v Německu po první světové válce a od té doby si vydobila ve světě značný respekt v oblasti sportovní, rekreační a volnočasové obuvi.


Adidas botaskyAdidas botaskyAdidas botasky

Adidas a sport

Botasky Adidas nosí například český fotbalista Tomáš Ujfaluši, který je s nimi spokojen. Pro mistrovství světa ve fotbale v roce 2006 vyrobila firma Adidas míče, které splňovaly náročné kritéria, která si firma Adidas zadala při svém vzniku.

Mezi další jména, které botasky a kopačky Adidas používají, jsou takové osobnosti sportovního světa jako je David Beckham, Petr Čech, Kaká nebo Zinédin Zidane.

Adidas botaskyAdidas botaskyAdidas botasky

V současné době má firma Adidas veškeré své produkty rozděleny do několika řad. Adidas Performance v sobě zahrnují sportovní a funkční výrobky, druhá řada Adidas Originals je stylové a trendy výrobky pro volný čas.

Historie Adidas

Logo firmy Adidas

Zakladatelem značky botasek Adidas je němec Adolf „Adi“ Dassler, který se narodil v roce 1900 v Herzogenaurachu v Německu. Ačkoliv se Adolf „Adi“ Dassler vyučil pekařem, v roce 1920 si v matčině prádelně postavil stroj, který využíval k zablováné rohu na podrážce.

O čtyři roky později s pomocí bratra Rudolfa zakládá firmu a spolu s 25 zaměstnanci začínají vyrábět 100 párů bot. I přes první úspěchy se bratrům Dasslerovým nevyhnul rozkol. V roce 1948 se bratři rozcházejí. Adolf Dassler zakládá firmu „Addidas“ a jeho bratr Rudolf Dassler pokládá základní kameny firmy „Puma“.

V roce 1972 bylo představeno nové logo společnosti Addias (takzvané Trefoi) které je dodnes známé miliónům sportovců, ale i rekreačním sportovců, kteří botasky Adidas používají ve svém volném čase.