Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/obuvia.cz/www/obuvia.cz/includes/menu.inc).

Botasky a tenisky 2012

Dvě slova pro stejný typ obuvi. Každý člověk je zná a každý má nejméně jedny botasky v botníku, anebo přímo na sobě. Na Facebooku vznikla nedávno i skupina „Tenisky nosím i když je venku metr sněhu“, což vypovídá o oblíbenosti těchto bot. Seznamte se s historií plátěnek.

Botasky už nejsou určeny jen pro sportovní využití, ale plní klíčovou roli i v obouvání ve volném čase. Od malých dětí, přes teenagery až po střední a starší generaci používá tenisky pro nakupování, chodí v nich do práce a do školy a řada lidí by si je vzalo klidně i na svatbu nebo na dědečkovo pohřeb.

Botasky, tenisky, keckyBotasky, tenisky, keckyBotasky, tenisky, kecky

Synonyma pro botasky a tenisky

Teniskami nebo keckami však výčet synonym pro botasky nekončí. Mezi lidmi se tyto lehké a poměrně nenáročné boty na údržbu mohou jmenovat třeba i jako vietnamky nebo conversky. Poválečná generace může botaskám říkat plátěnky.

Vylepšování botasek

Botasky se dají nosit tak, jak je koupíte v obchodu, anebo je lze vylepšit. Punkově založení jedinci si do nich zabodají zavírací špendlíky, neboli též zvané sicherhajsky a anarchisté si na nárt nakreslí anarchistické áčko. Vytůnit kecky si však můžete třeba i tím, že si do každé boty vložíte tkaničku jiné barvy anebo si ji jednoduše přemalujete fixem.

Přečtěte si více informací o botaskách, teniskách, keckách a converskách.

Kde tenisky koupit

Tenisky si můžete v řadě kamenných obchodů. Například obuvnictví Baťa prodává jak botasky různých světových značek (Power, Nike, Adidas), tak i boty české firmy Botas, podle kterých botasky v Česku zřejmě vznikly. Prodává je však i řada různých internetových obchodů. Přečtěte si článek Kde koupit botasky nebo tenisky

Botasky, tenisky, keckyBotasky, tenisky, keckyBotasky, tenisky, kecky

Značky botasek a tenisek

V obuvnictví je pojem botasek, respektive tenisek definován zhruba takto. Lehká, nízká bota, určená pro nošení ve městě a do přírody na lehké vycházky. Botasky vyrábí řada firem. Například Adidas, Nike, Puma, Botas, Convers, Loap, Lacoste, Vans nebo Adio. Vybrané prodejce tenisek a botasek vám představíme v článku Značky botasek

Tři důvody proč nosit botasky

Botasky představují pro mladou generaci takřka národní obuv. Image mladého člověka dělají botasky. Jsou ryze české avšak za světové ceny. Přečtěte si tři důvody, proč nosit botasky.

1. Botasky jako životní styl

Nositel botasek může snadno a rychle vyjádřit svůj životní styl. Stačí si koupit některý z mnoha modelů těchto bot a ukázat světu, že je pohodář.

2. Pohodlná a kvalitní obuv

Botasky patří mezi pohodlnou a kvalitní obuv. Můžete sice namítnou, že jakékoliv kecky jsou také pohodlné, ale botasky jsou zkrátka botasky.

3. Botasky coby českou botu je nutné podpořit

Botasky od firmy Botas přestavují takřka národní obuv. Hned po knedlíkách, zelí a uzeným, samozřejmě ;-) Být Čechem nebylo ještě nikdy tak snadné. Každý správný Čech nebo Češka, nosí botasky od Botasu. Promiňte tu reklamu, ale je neplacená. Jako správní patrioti bychom měli být schopni leccos pochopit.